6 mitów, jakie firmy pozycjonerskie próbują Ci wmówić, abyś sam nie pozycjonował swojej strony

Może Ci się również spodoba

 • Mowas

  Odnośnie pkt4, a czy klient zdecydowałby się nawiązać współpracę nie znając faktycznej ceny za frazę ?. więc nie dziw się, że firma pozycjonerska też musi znać cenę. Więc jakoś to trzeba wycenić przed zawarciem umowy. Jaką masz propozycję? losowanie stawki? jeśli nie to jedynym wyznacznikiem jest ilość wyników, bo nie ma innego parametru i weź to pod uwagę, że firma pozycjonerska również ryzykuje, bo wyceni teoretycznie prostą frazę z niewielką opłatą która ma małą ilością wyników i okaże się, że jest znacznie trudniej i potrzeba wiele miesięcy pracy za darmo. Wiem, że ilość wyników to nie idealny wyznacznik, ale innego sensownego nie ma. A nikt nie podpisze umowy w której będzie zapis, że wycena frazy nastąpi w ciągu miesiąca po wnikliwych analizach 🙂

 • erty

  Bardzo dobrze napisane. jak zawsze chwyt na głupich ludzi. Jak mozna pozycjonować strone ajk ciągle sie zmienia i kod i frazy dostępne w googlach. to tak jakby chciec poleciec w kosmos rakieta z 60-latch. doleci ale koszt x 100

 • Waldek Zaręba

  Samo osiągnięcie nawet Topowych pozycji często niewiele daje / choć satysfakcję na pewno /.
  Jest wiele fraz, na które chcemy być na szczycie i kosztuje nas to dużo pieniędzy lub czasu / trzeba się bowiem wyleczyć z tego, że pozycjonowanie jest darmowe – płacisz pieniądze lub płacisz swoim czasem jeszcze często bardziej cennym / i jaki mamy efekt – topowe frazy „nie sprzedają”
  Nie powodują zwiększenia zamówień, nie powodują więcej zapisów, nie powodują wypełnienia więcej formularzy kontaktowych itp.
  Uogólniając możesz być w Top 3, stracić czas lub pieniądze i nie mieć z tego nic.
  Myślę, że optymalnym wyjściem może by współpraca z firmą, ale z indywidualną umową pod ścisłym nadzorem wykonywanych działań.
  Aby jednak robić to samodzielnie czy pewne czynności zlecać trzeba dysponować pewną wiedzą / niekoniecznie tajemną i trudną /. Bez podstawowych wiadomości i orientacji w mechanizmach niewiele się zdziała jak też nie jesteś nawet w stanie wymagać i oceniać pracy firmy – zapłacisz czasem lub pieniędzmi za to co niby jest ale „nie sprzedaje”

  Co do algorytmów to z dużym rozpędem znaczenia nabiera „jakość treści”
  i to w wielkim stopniu wspomaga nasze działania jeżeli podejmiemy się trudu stworzenia takiej „wartościowej zawartości”.

 • Krzysztof Macul

  Mit jak mit ale jak ktoś nie ma zielonego pojęcia to można wcisnąć ciemnotę.
  Pamiętam jak pozycjonowałem pierszy raz swoja stronę kupując linki zwrotne na aledrogo 2 tygodnie i na niezbyt oblegana fraze „tapety scienne” po 2 tygodniach top-3.
  Szczeże jesli ktoś zanim podejmie decyzje o wspolpracy z pseudo pozycjonerami którzy łamią algorytmy googlowa polecam poczytać obejrzec kilka filmów na YT i brac się do roboty.
  No chyba że po prostu się nie chce.