O autorze Bloga

Witam Cię serdecznie na moim blogu.

Prawdopodobnie zastanawiasz się nad tym, kim ja jestem i czy wogóle warto poświęcać cenny czas na przeglądanie zawartości tego bloga?

Ja tak myślę często, gdy wchodzę na blog osoby, której nie znam ani nic o niej nie wiem.

Pozwól, że przybliżę Ci się przedstawię.

Moje imię to Krzysztof nazywam się Wróbel i jestem blogerem….Zabrzmiało jak na spotkaniu Anonimowych Blogerów, o ile taka organizacja istnieje. Jeśli nie istnieje, może ktoś powinien ją w końcu stworzyć?

Robieniem blogów zajmuję się od roku 2008. Próbowałem różnych systemów blogowych, zarówno polskich jak i nie polskich. Przez jakiś czas używałem wyłącznie bloggera i wydawało mi się, że blog to taka uboga wersja własnej strony www. Wtedy trafiłem na WordPress.

Nie mogę powiedzieć, że od razu przypadł mi do gustu. Wręcz przeciwnie. Wydawał mi się strasznie skomplikowany i zawierający zbyt dużo dodatków, wtyczek i gadżetów.

Nie ma nic złego w tym, że w WordPressie jest tak dużo dodatków i wtyczek. Wręcz przeciwnie, to jest jego wielka zaleta. Byłem wtedy jednak „początkujący” w temacie blogów i autentycznie bałem się WordPressa. Nie chciałem jednak robić bloga w serwisie wordpress.com, gdzie jedyne co możesz mieć to blog w subdomenie i to nie w swojej subdomenie! (Możesz oczywiście podpiąć swoją domenę ale jaki sens jest to robić jeśli blog w tym serwisie jest praktycznie „niemodyfikowalny”)

Miałem własne domeny i hosting więc zacząłem próby uruchomienia bloga samodzielnie.

Prób było kilka, czasu poświęconego na to sporo ale w końcu udało się! Miałem zainstalowanego własnego bloga!

I wtedy poczułem się rozczarowany. Opinie ludzi o WordPressie były bardzo dobre. Na forach do których dotarłem podkreślano możliwości jego rozbudowy, zmiany skórek itp a moim oczom, świeżo po instalacji pokazało się jakieś szkaradzieństwo! Wiesz jak wygląda WP świeżo po instalacji, więc nie muszę Ci tłumaczyć dlaczego tak pomyślałem.

Był jeszcze jeden problem. Robiłem bloga z myślą o zarabianiu w Programach Partnerskich. Miałem ograniczoną ilość czasu (jak każdy chyba), który mogłem poświęcić na działania w i internecie i większość z niego poświęcałem na rozwiązywanie wkurzających problemów technicznych związanych z funkcjonowaniem bloga oraz jego wyglądem, zamiast skupiać się na tym co w blogu jest najistotniejsze.

Do WordPressa jest tyle wtyczek i w dodatku prawie każdy ma swoje ulubione. Zanim wybrałem takie, które są użyteczne dla mnie, poświęciłem masę, zgadnij czego? Czasu!

Muszę jednak teraz, z perspektywy kilku lat stwierdzić, że nie był to czas stracony. To czego dowiedziałem się o WP wtedy, dzisiaj okazuje się przydatne.

Dziś, po około 10-ciu latach przygody z WordPressem, mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nie jest to CMS idealny. Ma swoje słabości i wymaga nieco czasu na zgłębienie swoich tajników. Jednak…

Czym się zajmuję „zawodowo”? Głównie stronami www 🙂

… jest najlepszym systemem CMS z jakim miałem przyjemność pracować (od pewnego czasu prowadzę firmę zajmując się między innymi tworzeniem stron oraz opieką nad nimi). Miałem okazję zaglądać na strony klientów stworzone w różnych CMS-ach. Niektóre były nawet „dedykowane”, „autorskie” i takie tam. Żaden z nich nie ma takich możliwości jak posiada WordPress. Żaden z nich nie ma takich możliwości rozbudowywania strony jak ma WordPress.

Na WordPressie tworzyłem blogi (od tego zaczynałem), strony firmowe, serwisy informacyjne zawierające kilka tysięcy artykułów, internetowe galerie mające w swoich zbiorach po kilkanaście tysięcy obrazów, a nawet sklepy internetowe. WordPress jest jak klocki lego. Zbudujesz z nich praktycznie wszystko, musisz jedynie opanować kilka podstaw i być kreatywny. To wszystko.

Oczywiście strony, które tworzę dla klientów również bazują na tym CMS-ie. Jeśli chcesz zobaczyć moje portfolio, zapraszam na „stronę firmową”. Tam też jest kilka ciekawych treści dotyczących WP, aczkolwiek mniej technicznych:

Tworzenie Stron Internetowych – Inteligentnych Stron

Znajdziesz am również krótki tekst dotyczący strony – projektu działającego w oparciu o mechanizm WordPress + Facebook + YouTube, który to projekt został laureatem XVII Edycji Konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w roku 2016. Projekt zwie się „Stary Mikstat„.

Tyle w kwestii autopromocji 🙂

Jeśli Twoją ambicją jest samodzielne zbudowanie własne strony www, korzystaj do woli z zasobów niniejszego bloga. Pamiętaj jednak o tym, że blog ten powstał w roku 2011 czyli kilka ładnych lat temu i jeśli korzystasz z jakiegoś poradnika dotyczącego WordPressa, jest spore prawdopodobieństwo, że ilustracje w nim zawarte pokazują interface WordPressa z innej wersji niż aktualna 🙂

Pozdrawiam ciepło.

Krzysztof Wróbel

krzysztof@epraktycznie.pl

 

Wyszukano w Google przez frazy:

  • blog na wordpress opinie (25)
  • blog na wordpress (20)

Komentuj na Facebooku

opublikowane